Innowacje w gabinecie

Leczenie bezbolesne?  lęk przed strzykawką?   - elektroniczny system znieczuleń SleeperOne

Najprościej ujmując - SleeperOne to urządzenie umożliwiające kontrolowane przez mikroprocesor podawanie środka znieczulającego. System ten analizuje opór tkanek i dostosowuje ciśnienie tak, aby nie przekroczyło granicy odczuwania bólu.

SleeperOne można stosować do wszystkich typów znieczuleń z wyjątkiem transkortykalnych.
Jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w tej dziedzinie medycyny.

Polecany szczególnie do wykonywania znieczuleń u dzieci i osób wrażliwych na ból oraz odczuwających lęk przed strzykawką.


Implanty - co to właściwie jest?

Implant to tytanowa śruba pełniąca funkcję korzenia brakującego zęba. Wszczepienie polega na nawierceniu niewielkiego otworu w kości i umieszczeniu w nim implantu. Materiał z jakiego jest wykonany nie wyzwala
odczynów alergicznych dzięki czemu organizm go akceptuje jak tkankę własną . Po okresie wygojenia taki „nowy korzeń” jest stabilną podstawą dla odbudowy zęba (pojedyncze korony, mosty, protezy).

W DENTAMEDIKO wykonujemy zabiegi implantacji wraz z odbudową protetyczną na dwóch wiodących systemach implantologicznych. W pracy wykorzystujemy nowoczesną aparaturę zabiegową, zapewniając standardy leczenia na najwyższym poziomie.

Każdy pacjent przed zabiegiem jest szczegółowo diagnozowany, a plan leczenia jest dostosowywany indywidualnie. U pacjentów z utratą tkanki kostnej wykonujemy w pierwszej kolejności zabiegi rekonstrukcyjne np. augmentację z użyciem materiałów kościozastępczych.

Zalety implantów:

  • przywracają funkcję i estetykę naturalnego uzębienia
  • przywracają sprawność gryzienia jak dla naturalnych zębów
  • zapewniają największą stabilność spośród wszystkich metod leczenia protetycznego (wysoka stabilność koron i mostów)
  • zapobiegają bezpowrotnemu zanikowi kości
  • zapewniają wysoką trwałość


Innowacyjna powierzchnia SLActive®

Dentamediko Gabinet Stomatologiczny w Lubinie oferuje szwajcarski system implantologiczny STRAUMANN®.

Jako jedyne na świecie implanty Straumann z powierzchnią SLActive® produkowane są w specjalnej komorze pozbawionej dostępu powietrza i przechowywane w roztworze soli fizjologicznej do momentu wszczepienia implantu.
W połączeniu z optymalną topografią powierzchni implantu pozwala to na radykalne zredukowanie czasu wygajania (od 3 do 4 tygodni) oraz znacznie zwiększenie bezpieczeństwa i przewidywalności leczenia.


Nowoczesny mikroskop stomatologiczny - leczenie kanałowe pod mikroskopem

W powiększeniu mikroskopowym widać to co jest niedostrzegalne gołym okiem. Duże powiększenie pola zabiegowego umożliwia precyzyjne leczenie. Lekarz ma także możliwość:
  • eliminacji przeszkód anatomicznych uniemożliwiających prawidłowe leczenie kanałowe przy zastosowaniu standardowych procedur
  • usunięcie pozostawionych wewnątrz kanału zęba narządzi bez zniszczenia korzenia – zabiegi wykonywane na zlecenie innych lekarzy stomatologów

Zabieg wykonywany jest zwykle w trakcie jednej wizyty, a dzięki znieczuleniu całkowicie bezbolesny.

Standardowa procedura medyczna w przypadku leczenia kanałowego nie zawsze daje zadowalające rezultaty. Przeszkody na jakie lekarz może natrafić to nietypowa anatomia zęba, zakrzywione, wąskie lub zrośnięte kanały. Bez odpowiedniego powiększenia lekarz może również po prostu nie odnaleźć dodatkowych kanałów.


Stomatologia estetyczna - licówki

Nowy doskonalszy uśmiech? Piękny wygląd i pewność siebie? Założenie licówek porcelanowych to to sposób na uzyskanie szybkich i bardzo estetycznych rezultatów.
Licówka to cienka porcelanowa płytka zakładana na zęby. Ich zaletą jest przede wszystkim estetyka. Rozwiązanie to pozwala "naprawić" niedoskonałości uśmiechu takie jak przebarwienia, nadłamania i uzyskać korektę kształtu zębów.

Licówki stosuje się zwykle na zęby od jedynek do trójek (na tym przykładzie tylko w górnym odcinku), w zależności od indywidualnych wymagań i pożądanego efektu.


DENTAMEDIKO Poradnia Stomatologiczna Lubin, ul. Krzemieniecka 8 lok.U2, tel. 76-75-111-08


Kompleksowe leczenie stomatologiczne. Implanty, diagnostyka, protetyka, leczenie chirurgiczne, leczenie pod mikroskopem.

Bezboleśnie, w przyjaznej atmosferze.